„Pestrá strava bez zbytečné chemie“ v naší MŠ Žížalka

Dne 27.3.2018 proběhl v naší školce den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie“ pod vedením výživové poradkyně Martiny Jandové z Nového Města u Chlumce n.C. (www.martina-jandova.cz)

Děti se tak vžily do rolí kuchařů a kuchařek. Někteří se za ně i převlékly, protože dostaly zástěrky, čepice i vařečky a všem to moc slušelo, poté se rozdělily do pěti skupin, čímž hned věděly, co mají dělat, jen za malé pomoci maminek, babiček i dědečků. Našly si potřebné suroviny na velkém stole, chopily se velmi zručně nářadí a pustily se do toho.

I přes to, že se jednalo o malé děti, tak krásně spolupracovaly. Vyráběly si svačiny z různých druhů pečiva a vlastnoručně namíchaných pomazánek, několika druhů a barev. Malé kousky připravily na ochutnávání pro kamarády a velkou svačinu přichystaly jako „modelku“ pro focení. S úklidem si poradily také celkem dobře, i když paní učitelky se také hodně zapojovaly.  A začalo velké ochutnávání a hodování, což byla jedna z těch veselých částí. Se všemi dobrotami se velmi ochotně podělily.

Martina nám poté řekla, že se v této mateřské škole cítila opravdu dobře! Kromě vaření probírali i téma vitaminy v potravinách a proč jíst ovoce, zeleninu a naopak, proč omezit množství cukru v potravinách a nápojích.

Na závěr děti dostaly certifikáty a magnetky, se kterými se společně vyfotily.

Jsou prostě stvořeni, aby tvořily a učily se něco nového. Celou dobu bylo vidět, jak je to bavilo a jak byly zručné, pochvaluje si paní Martina. 

Vzkaz pro rodiče:

– ušetřete čas i peníze, ošetřete zdraví vaší rodiny

– nechte je tvořit, strouhat, míchat, zdobit

Co si samy vyrobí, to si taky s radostí sní. A možná zbyde dobrá svačina i pro vás.

Na závěr poděkování od paní Martiny:  „Děkuji paním učitelkám za pozvání a budu se těšit zase na další akce pro děti a rodiče. Moc jsem si to s vámi všemi užila. Martina Jandová“

Komentáře

Komentáře