VINOTÉKA

AKTUÁLNĚ:

Nově sudové víno Cabernet Sauvignon – polosuché červené 64,- Kč/1l, z vinařství Sýkora víno Čejkovice.

AKCE na ZWEIGELTREBE 50,- Kč/1l – červené suché, z vinařství Sýkora víno Čejkovice. Do vytočení zásob!

Máte rádi víno stáčené? NOVĚ točíme do 5L a 3L BAG-IN BOXŮ. Cena boxu 35,- Kč.

Poslední novinkou je Váš výběr ze sudových vín, které stočíme do LAHVE s naší vinětou, ale S VAŠÍM TEXTEM! Vaše přání je na objednání a hotové maximálně do druhého dne. Potěšte tak své blízké dobrým vínkem s textem přímo pro ně.

Dále nově nabízíme:

  1. šumivé zemské víno, polosuché, Víno Sýkora Čejkovice, za 105,- Kč
  2. Čejkovická Griotte, Víno Sýkora Čejkovice, za 170,- Kč
  3. Asenda Vermut, vyrobeno dle rodinné receptury z kupáže bílých odrůdových vín, činného destilátu a 12druhů bylin, vhodné jako aperitiv, Víno Sýkora Čejkovice, za 180,-  Kč
  4. výběr z bobulí Cabernet Cortis a Rulandské modré, jakostní vína s přívlastkem, špička mezi víny, Víno Sýkora Čejkovice

 

______________________________________________________________________

Vítáme Vás v nově otevřené Vinotéce,

nachází se na Masarykově náměstí v bývalé lékárně.

Majitel, pan Brynda, se zájmem o kvalitní víno, přišel s myšlenkou otevřít si Vinotéku a nabízet kvalitní vína i zde u nás v Žiželicích, abyste i Vy mohli polechtat své chuťové pohárky dobrým vínem.

Nabízí stáčená sudová vína a lahvová vína pocházející z Velkopavlovické vinařské oblasti a rodinného vinařství Víno Sýkora Čejkovice, které klade důraz na kvalitu hroznů. Toto vinařství vzniklo roku 2001 a navazuje tak na čtyři generace vinařících předků. Též, zde najdete doplňkový sortiment, dárkový poukaz nebo lahvové víno s žiželickou vinetou, což může být krásným dárkem pro Vaše blízké.

Máte rádi sladké? I u nás se můžete zastavit pro něco na zub od pana Sýkory z Čejkovic. 

Přijďte tak ochutnat bílé, červené či růžové víno a věříme, že budete patřit mezi naše věrné zákazníky.

Vysvětlení pojmů:

Částečně zkvašený mošt –  pochází z vinných hroznů sklizených mimo území České republiky.

„Burčák“ – je částečně zkvašený hroznový mošt z vinných hroznů, které byly sklizeny a zpracovány na území České Republiky.

Svatomartinská vína – jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína, která zrála pouhých několik týdnů. Aby mohlo nést víno značku Svatomartinské, musí být vyrobeno z hroznů odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát moravský (bílá vína) nebo Modrý Portugal a Svatovavřinecké ( červená a růžová vína) na území České republiky a projít hodnocením nezávislé komise. Tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin.

Šumivé zemské víno – vzniká, prvotním nebo druhotným kvašením a to buď v samotné láhvi nebo tanku. Sekt je označení pro šumivé víno, které je vyrobeno pouze z jakostního vína. Perlivé víno je víno, které je uměle dosyceno kysličníkem uhličitým.

Cuvée víno –  je výraz původem z francouzského Cuve – sud. Používá se na vinných etiketách při určení vína speciálních směsí nebo ročníku. Jde o vína, která vinaři míchají záměrně v určitém poměru a vytvářejí tím zajímavé a neopakovatelné chutě.  Víno může být smíšené z více než dvou odrůd, převážně kombinace červených. Nabízíme o Vánocích.

 

Otevírací doba:

  • Po-Pá            10:00 – 12:00    14:00 – 17:00
  • So                  09:30 – 11:30
  • Ne                  zavřeno

 

Kontakt:

M. Bryndová –  + 420 603 333 865

K. Brynda      –  + 420 604 600 300

 

“ Život je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno. „

 

Uložit

Uložit

 

Komentáře

Komentáře